kilka słów

o nas

sposób na życie

Nasza historia

Nasza historia z kozami, zaczęła się dość banalnie. Z  uwagi na miejsce, w którym mieszkamy, czyli dom położony w pięknym otoczeniu lasów, które gwarantują zdrowe, nie zanieczyszczone spalinami  i sztucznymi nawozami pożywienie dla zwierząt hodowlanych. Postanowiliśmy sprowadzić jedną kozę na użytek własny. I tak to się zaczęło.

kozi ser

hodowla kóz jako sposób na życie

Do pierwszej kozy dołączyły kolejne , które stworzyły niemałe stadko. Z czasem mleka uzyskiwaliśmy więcej, wówczas postanowiliśmy zająć się produkcją serów. Oczywiście początki były trudne, sporo czasu zajęła nam nauka o produkcji serów.

Pod koniec 2019 roku złożyliśmy wniosek na Rolniczy Handel Detaliczny, dzięki czemu nasze sery oraz mleko mogą trafić na lokalny rynek. Dzięki Warsztatom serowarskim prowadzonym w naszej okolicy w 2020 roku przez Panią Joannę Włodarską z Akademii Siedliska Pod Lipami , zdobyliśmy kolejne ważne dla nas doświadczenie w produkcji serów otrzymując Dyplom ukończenia kursu Serowarstwa I-go stopnia.  

Zarówno nasze mleko jak i sery są regularnie badane, a stały nadzór nad nasza produkcją jaki i zwierzętami prowadzi Państwowa Inspekcja Weterynarii w Wołowie.

Nasze sery są produkowane tylko z mleka pozyskanego od naszych kóz, bez sztucznych dodatków, i barwników. Przyprawy użyte do serów pochodzą od sprawdzonych dostawców .

0 +
rodzajów serów
0 +
Zadowolonych klientów
0 +
kóz
0 +
Wyprodukowanych serów